Перейти к содержанию

ivasyk_telesyk

Members
  • Постов

    51
  • Зарегистрирован

  • Посещение

Сообщения, опубликованные ivasyk_telesyk

  1. А проволочный делаем так: берем спираль от утюга или электроплитки. Измеряем ( лучше специальным прибором) нужное сопротивление и все делов.

    Непонятно, какой ампераж, скорее всего придется несколько ниток запараллелить. К примеру, режем 5 кусков по 12 Ом (~1 Ом потеряется под винтами ), закручиваем на концах колечки и винтиками к 2-м полоскам фольги на текстолите или к шинам прикручиваем.

    Там же нихром!

    У него температурные характеристики просто ужасные!

    Нужен манганин или константан!

    Не пугай человека, у него не метрологическая задача, а нихром довольно стабильньій, в отличии от чистьіх металлов (медь, железо, вольфрам в лампочке) -- у них в самом деле чуть ли не полпроцента на градус.
  2. А мені було б цікаво, якби Ви писали білоруською ;)

    старые конденсаторы.... не как у диода.... защиту ... избежании травм.
    Старі (к50-3, к50-6) дають не такий великий струм на зворотних напругах, а к50-24, к50-35, і особливо к53-19 мають більш виражену "діодну" характеристику. За мою безпеку можете не переживати -- експерименти ці я робив десь років 25 тому, і, як написав вище, на обмеженому струмі. Щоби конденсатор рвонув, до нього треба прикласти потужність, достатню для закипання електроліта, на кількох міліамперах цього не станеться.

    Особливо цікаво дивитися ВАХ на характеріографі, для простих конденсаторів це коло чи еліпс, для електролітів -- петля хитрої форми, потім намалюю і приатачу.

    тиристор, который закроется.... после первой же полуволны

    Так і я ж про це. Тільки конденсатор (не електролітичний) при цьому буде переполюсований.

    Картинка при підключенні електролітичного конденсатора на характеріографі приблизно така (тільки уточнення -- лінії насправді не перетинаються, потім підправлю) :

    post-49155-0-05171900-1375003070_thumb.jpg

  3. это откуда такие сказки?

    З практики. Можете самі спробувати зняти ВАХ (обмежуючи струм, звісно)
    если прочитаете повнимательнее, то есть цель именно привести к колебательному процессу.
    Мета стоїть досягти максимального струму в короткому проміжку часу. Для цього, зокрема, слід мінімізувати втрати енергії, зменшуючи опір контура (чому електроліти якраз не сприяють). А зменшуючи опір контура, ми отримаємо згасаючий коливний процес, котрий якраз навпаки, розмагнічує, тому його і слід обірвати після першої півхвилі.

    До речі (при параметрах контура, що забезпечують коливний процес) конденсатор переполюсується і з живим тиристором :D Подивіться на свій скан з Атабекова, тиристор закриється при переході струму через 0 в кінці позитивної півхвилі. Графік напруги на конденсаторі в цей момент має знак, протилежний до початкового.

    пс. там, взагалі-то, включення розрядженого контура на зовнішню ЕРС, але наш випадок буде відрізнятися тільки точкою відліку напруги -- в Атабекова горизонтальний пунктир на графіку Uc -- це величина ЕРС, початкова напруга на конденсаторі, очевидно, 0 (хоча, можливо, якась інша величина між нулем і ЕРС). В нашому випадку той пунктир буде нулем.

  4. Електролітичний кондюк при переполюсовці веде себе як поганенький діод і зрізає зворотну півхвилю. Самозрозуміло, більшість енергіїї при цьому розсіюється в тому ж таки конденсаторі. Але!!!!! ЗАПАС ЕНЕРГІЇ ПРИ ЦЬОМУ ДУЖЕ ДАЛЕКИЙ ВІД ТОГО, ЯКИЙ ПОТРІБНИЙ ДЛЯ "САМОЛІКВІДАЦІЇ" :D На щось подібне (самознищення власною енергією) здатні хіба що акумулятори, і то не всі :D

    Та й взагалі, при тій добротності, на яку здатні електроліти, скоріш за все буде аперіодичний розряд (розмальований в того ж Атабекова на наступній сторінці) :)

    А вищезгадана фішка з насичуваним дроселем повсюдно застосовувалась в електроерозійниках з "тиристорним приводом" :)

  5. bAster.89, лично я ничерта не понял в объяснениях Полесова.

    "...на кольце было намотано 2 или 3 витка, включенных последовательно с намагничивающей катушкой." - увеличивая индуктивность системы (добавляя индуктивность на кольце последовательно с рабочей катушкой), он пытается увеличить скорость нарастания тока в контуре.

    Что-то невероятное.

    Все правильно. Фронт струму формується насиченням фериту, Затримочка дає можливість тиристорові повністю відкритися при малих струмах, і тільки тоді формує основний пік, що зменшує енерговтрати в тиристорі.

    Фішка в тому, що схема не буде нормально працювати з електролітичними конденсаторами, в них великий опір.

    если вдруг тиристор пробьется (закоротит), то и электролиты могут взорваться от обратного напряжения во второй половине (отрицательной) разряда.
    Єресь.
  6. Зустрічно-паралельними тиристорами. Засікаєш полярність на ключі і спершу подаєш керування на той, на котрому зараз зворотна напруга. Тоді чекаєш, поки напруга впаде до 0, і через мілісекунду-дві подаєш керування на другий.

    Як варіант, можеш поекспериментувати з MOC3063/3083 , але без гарантій.

  7. В статье упоминается дополнительньій резистор, включаемьій на вход первого инвертора для уменьшения пиковьіх токов через защитньіе диодьі. От себя добавлю, что он также значительно повьішает стабильность частотьі по напряжению и температуре.

  8. Там ломатьсф нечему. Либо контактьі засрались, либо провод оборвалсф. Тьі хоть, создавая тему, симптомьі опиши:

    -гудок при снятии

    -самопрослушивание (продувание)

    -набор номера

    -звонки

    есть????????????????????

    А схема должна бьіть внутри на крьішке.

  9. основе фазового детектора. С его выхода на схему управления двигателем.

    Т.о. будет автоматически поддерживаться 50 гц.

    Можно. При наличии єлементарньіх представлений о критериях устойчивости САР. Кстати, что собой представляет "схема управления двигателем" в мотоблоке "Нева", куда тьі собрался сигнальі подавать? :lol::lol::lol:
    Я собирал на ПИКе.................Самое сложное, это достать индикатор)
    А чё, от часиков или от калькультора такой дефицит? :o
  10. Попроще и поточнее (а нужен, как я понял, не отсчёт, а индикация нормьі) -- сделать простую схемку детектора биений -- генератор на 555 и 2 светодиода, снизу в противофазе коммутируемьіе транзисторами, а сверху запитьіваемьіе одним полупериодом сети. Пока есть свет, отстроил частоту опорного генератора по сети и дальше пользуешься. :P

  11. Это требует ПОЛНОЙ ИНТЕГРАЦИИ девайса со схемой дисплея...

    ?????????????????????????????

    Синхру берём из кабеля -- какая ещё интеграция?

    америкосская идея деления экрана пополам

    Извиняюсь, а можно подробнее?

  12. а чё её оплакивать? Программно тьі опросить датчик не сможешь, да єто и не нужно. Сделай два счётчика -- один считает строчньіе синхроимпульсьі и обнуляется кадровьіми, другой считает импульсьі внутреннего генератора (десятки мегагерц, пропорционально требуемому разрешению, в идеале синхронизированньій со ССИ) и обнуляется строчньіми СИ. Всю єту балду защёлкиваешь регистром по импульсу с фотодиода (либо просто останавливаешь счёт) и сбрасьіваешь на ком. Скорость обмена получится равной частоте кадров, умноженной на 3, впрочем, никто не заставляет считьівать каждьій кадр -- достаточно каждьій 5-10-й. Как я уже говорил -- самое сложное -- сформировать чёткий импульс с ФД.

  13. Вообще-то увеличится входное сопротивление (и вьіходное тоже), и ухудшится термостабильность єтих параметров. Но, думаю, автор не вникал в вопросьі согласования, а просто не знал, что детектору нужна нагрузка по постоянке.

  14. Rom4ik, peresolyak

    Хлопці, мені вже давно не 12 років, і я не потребую ваших виховних настанов. Я цілком можу самостійно вирішувати, якою мовою за яких обставин мені краще користуватися. Тема не настільки цікава для широкого загалу, щоб народ сильно шкодував за тим, що не розуміє, про що йдеться. За посилання на словник дякую, але сумніваюсь, що доведеться колись ним скористатися -- шкільних знань поки що вистачає;)

    _________________________________

    супресор(и) що таке???
    Варистор, розрахований на поглинання імпульсних перенапруг. Круглі шайби різного діаметру (мені траплялися від 5 до 30 мм), мають досить круту "стабілітронну" ВАХ і значну енергію поглинання. Продаються на радіобарахолках, можна виколупати з розковбашеної апаратури -- стоять на вході 220 В, зразу після запобіжника. При підключенні до мережі без відповідного запобіжника в разі менш-більш значної перенапруги перетворюються на бенгальські вогні! Є ще супресори-стабілітрони, але то не для твого випадку.

    Ти так і не відповів -- твої причандали дохнуть в обрив чи в КЗ.

    І яка схема підключення (3-провідна, 4-провідна, чи щось хитріше)?

    В принципі, супресори треба покласти паралельно до входу і на регулювальний елемент (якщо їх нема всередині і дохне девайс від перенапруги).

  15. Я вообще не понимаю принцип работы монетоприемника.
    там по весу наверно нужно подбирать и размеру, не думаю что там сканеры какие-то навороченные стоят

    Измеряется скорость полёта, диаметр и єлектромагнитньіе свойства (влияние на частоту генератора, в поле катушки которого пролетает монета). Ниточка не прокатит, єто не автоматьі с газировкой 70-х годов.

  16. Синхронньій бездатчиковьій движок. Чтобьі запустить, следуя рекомендациям TUNGSRAM, надо сначала раскрутить его до скорости, превьішающей синхронную. Для самостоятельной раскрутки нужен специальньій контроллер, анализирующий встречную ЄДС обмоток.

    Собственно, нужно просто отрезать соответствующий кусок платьі харда, если впадло использовать всю.

  17. Там не одна характеристика, а семейство характеристик при разньіх токах базьі. Снимается прибором, которьій назьівается ХАРАКТЕРИОГРАФ. Если нету -- делаешь стендик из вольметра, двух миллиамперметров, двух потенциометров и ставишь точки на миллиметровке, потом соединяя их в кривую :)

  18. как ты характериографом проверяешь эмиссию

    Включаю режим 2 Kv 10 W и смотрю ВАХ пробоя

    схему прибора

    Єто Л2-56, здоровьій ящик, где-то 50 кг веса, с осциллографической трубой. Документации нет, сам при необходимости вслепую ремонтирую. Но, если интересует тема, -- где-то в начале 80-х в каком-то номере "В помощь радиолюбителю" публиковалась схемка несложной приставки-характериографа к осциллографу.

×
×
  • Создать...